Web tasarımı önüne gelen her kişinin yapabileceği sıradan bir çalışma değildir, öncelikle bunu anlamalı ve bu doğrultuda hareket ederek sonuca ulaşmaya çalışmalısınız.

Sizin için öncelik nedir? İlk başta bunun kararını verin ve bu önceliğe göre araştırmaya girin. Eğer sizin için öncelik web tasarım fiyatıysa kalburüstü firmaların kapısını çalarken fiyat beklentinizi bir kenara bırakın ve o şekilde şirketin kapısından içeri girin. Sizin için öncelik kaliteyse o zaman bilmeniz gereken bir gerçek var o da bu işin çok ucuza yapılamayacağıdır.

Ciddi bir profesyonel şirket web sitesini yaparken çalışmanın başında teknik analiz yapmalı, işin eksilerini ve artılarını ortaya koyarak sizin için maksimum çözüm üretecek işi ortaya koymalıdır. İş yalnızca çalışmayı tamamlamakla bitmiyor elbette, işin birde satış sonrası desteği ve ihtiyaç duyulduğunda firmanın ulaşılabiliyor olması gerçeği var. Talep ettiğiniz işi minimum ücretle maksimum kalitede satın aldığınızı varsayalım, (pek mümkün olmayan bir durumdur aslında) size teslim edilen web sitesinde çıkacak bir problemin ardından web sitesini yaptırdığınız kişilerden dilediğiniz kalitede hizmet alamayacaksanız veyahut aradığınızda o kişilere ulaşamayacaksanız bu işin tadı kaçacaktır.

İnternet siteniz birde yönetim panelli ve diğer yazılım dillerinin ( asp, asp.net, php vb.) kullanıldığı bir altyapı içeriyorsa; gerçekten fazlasıyla ciddi sıkıntılar yaşayacağınızı çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Web sitesinin yazılımını üreten her kişi aynı tarzda yazılım geliştirmeleri yapamamaktadır, tabiri caizse her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ortaya çıkan yazılım sorununun bir başkası tarafından bertaraf edilmesi kimi zaman web sitesini baştan yapmaktan daha zor olabilmektedir. Yapılan işin algoritmasının algılanması, yapısının çözülerek ortaya çıkarılması gibi aşamalardan sonra çözüm üretilebileceğinden fazlaca zaman kaybı yaşanacak, zaman eşittir para diye düşünürsek maddi kaybınız da kaçınılmaz olacaktır.

Sözün özü, bir işi yaparken bir bilene danışmak iyidir; hatta bu bilen kişinin dürüst olması daha iyidir. Para ve zamanınızı kaybetmemeniz dileğiyle.

Kod8 İşletmenizi Dijitale Taşıyor

Kod8 paketleri ile kendi işletmenizi kolayca dijitale taşıyabilirsiniz.

Hemen Paketleri İncele

İlginizi Çekebilecek İçerikler