Responsive (mobil cihazlara duyarlı) tasarımlar ve kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuz ve okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar ve kullanışlıdırlar.

Responsive olarak adlandırılan web tasarım tarzı son yıllarda giderek popüler hale gelmiş ve neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir önem kazanmıştır. Bunun sebebi ise günümüzde giderek artan mobil cihazların kullanımının artış göstermesi ve insanların aramalarını, web sitesi görüntülemelerini bu araçlar üzerinden yapmaya meyillenmesidir.

Mobil uyumlu bir web sitesi hazırlayabilmek için güncel web yazılım dilleri olan HTML5 vs CSS3 kodlama yapısından faydalıldığı gibi grid tasarım kullanılmasında büyük önem vardır. Bu tasarım ve yazılım bilgilerine hakim olmak, web sitesini oluştururken bunları birlikte harmanlamak, çalışmanın bitiminde oluşturduğunuz iş için en verimli performansı sağlayacaktır. Yayına alınan web sitesi; masaüstü bilgisayarlarda büyük bir alanda görüntülendiği, okunaklı olduğu gibi; tablet bilgisayarlar ve mobil telefonlarda bile okunaklı bir biçimde görüntülenecek, web sitesini ziyaret eden kullanıcı açısından kullanım memnuniyetine ve web sayfanızda uzun süreler geçirmesine sebep olacaktır. Bütün bunların sonucunda ise web kullanıcısına diğer bir deyişle potansiyel müşteri adayınıza kendinizi daha iyi tanıtma imkaanına vakıf olmuş olacaksınız.

Kod8 İşletmenizi Dijitale Taşıyor

Kod8 paketleri ile kendi işletmenizi kolayca dijitale taşıyabilirsiniz.

Hemen Paketleri İncele

İlginizi Çekebilecek İçerikler