Logo tasarımı şirketlerin kişiler tarafından algılanmasında önemli etkenlerin başında gelir.

Bir işletmenin hitap etmek istediği kişilere, markası veya şirketiyle ilgili ilk izlenimini bıraktığı etkili bir tanıtılma aracıdır. Profesyonelce tasarlanmış bir logo insanların zihinlerinde oldukça etkileyici bir imaj bırakarak daha sonraki karşılaşmalarında o şirketleri kolaylıkla anımsamalarını sağlarlar. Bu durum şirketler için avantaj sağlamakla beraber kişiler için bir tercih sebebi olmaktadır.

Bir logo sade ve anlaşılır olmalıdır. Çok karmaşık karakterlerden oluşmamalı ve kolaylıkla okunabilir olmalıdır ki insanlar baktıklarında logoyu kolaylıkla algılayabilsin ve ayırt edebilsinler. Kişilerin zihnindeki ilk oluşturacağı şey kalite olmalıdır. Sektörünüzle ilgili renkler, desenler yada figürler kullanılması size avantaj sağlayacaktır; fakat dünya çapında büyük şirketlerin bazılarının logoları çok basit sade olmasına hatta sektörleriyle ilgili bir anlam ifade etmemesine rağmen akıllarda bıraktığı iz oldukça etkilidir. Bu durumda bize gösteriyor ki logo tasarımı yalnızca tek başına bir etken değildir.

Kaliteli bir logo tasarımının yanında kaliteli bir web tasarım ile yapılmış web sitesine, bununla beraber insanların gözüne görünmek içinde reklama ihtiyaç duyulmaktadır. Konumuz dijital ortam olduğu için internet reklamları veyahut ülkemizde daha çok kullanılan tabiriyle google adwords reklamları bu işin vazgeçilmezlerinin başında gelmektedir. Hedefinize ulaşmak için iyi bir logo ile bilikte; logonuza uyumlu bir web sitesi tasarımına ve bu internet sitesi üzerinden kendinizi tanıtacağınız adwords reklamlarına ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. 

Son bir hatırlatma yapmakta fayda var, bu işlerin tümünü kapsayan bir çalışmayı sizin için profesyonelceyapabilecek bir şirkete de ihtiyaç duyacaksınız. Kod8 ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kod8 İşletmenizi Dijitale Taşıyor

Kod8 paketleri ile kendi işletmenizi kolayca dijitale taşıyabilirsiniz.

Hemen Paketleri İncele

İlginizi Çekebilecek İçerikler