YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

İşinizi Gücünüzü Bıraktıracak 5 İlginç İnternet Site

 

İşinizi Gücünüzü Bıraktıracak 5 İlginç İnternet Site

Hepimizin hayatında internetin yeri çok farklıdır. Yemek yemek veya su içmek gibi günlük ‘’olması gereken işler’’ kategorisine eklenen sanal alemin dipsiz kuyuları, boş vakitleri öldürmeyi en iyi şekilde başarmıştır. 

Genellikle sosyal medya uygulamaları internet olayına hakim olsa da farklı tarzda tasarlanan siteler deinternetin nimetleri arasında girmiştir. Bu haberimizde, kullanıcıya birbirinden farklı deneyim sunan 5 yaratıcı siteyi araştırdık. Her zamanki gibi yorumlara bir şeyler karalamayı unutmayın.    


 

 Una historia quedala vuelta
Gerçekten uzun süredir gördüğümüz en yaratıcı sitelerden biri. Unicef öncülüğünde hazırlanan hikayeye ‘’start’’ yazısına tıklayarak başlıyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda, cihazınızı kullanarak ‘’vuelta.mobi/en’’ bağlantısına gitmeniz ve bu bağlantının hemen altında bulunan kodubelirtilen yere yazamanız gerekiyor. Bu adımdan sonra site ile telefonunuz senkronize edilmiş oluyor ve hikayenin ‘’mutlu veya hüzünlü’’ tarafını görmek size kalıyor. Ekranınızı döndürerek hikayenin istediğiniz yönününü izleyebileceğiniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.  

 

 Five Minutes
Adrenalini sonuna kadar yaşatan bir site. Yaşanızın 18’den büyük olduğunu onayladıktan sonra siteye giriş yapıyorsunuz. Daha sonraki gelen ekranda ise ‘’start’’ seçeneğine tıklıyorsunuz ve karşısınıza ‘’tuorist, moderate ve hell’’ olmak üzere 3 tane zorluk seviyesi çıkıyor. Seçeneklerden size uygun olanı seçtikten sonra ise oyuna giriş yapıyorsunuz. Oyunda zombi saldırısına uğrayan bir vatandaş var ve siz ekrana gelen şekillerin üzerinden (fare imlecinizle veya tablet kullanıyorsanız elinizle) geçiyorsunuz. Heyecanın tavan yaptığı yaratıcı siteye buradan ulaşabilirsiniz.   

 

 Destiny Planet View
Destiny isimli bir oyun için hazırlanan ilginç site. Google Earth mantığıyla ilerliyor ve oyunun geçtiği yerlerde 360 derecelik bir açıyla gezmenize olanak sağlıyor. Ekranın sol tarafında yer alanharita ve sağ tarafta yer alan açıklayıcı bilgiler sizi oyuna ‘’bir tık’’ daha yaklaştırıyor. Nerede bu sitenin linki diyenlere burada demek adetlerimiz arasındadır.

 

 BuildWithChrome
Lego ile Google iş birliğinden doğan güzel bir proje. Bu proje sayesinde Chrome tarayıcınızda LEGO parçalarını kullanarak yapılar kurabilir ve yarattığınız yapıları paylaşabilirsiniz. Google Plusüzerinden de diğer kullanıcıların neler yapabildiğini görebileceğiniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.   

 

 Sortie En Mer
Eğer daha önce ‘’denizde boğulmak nasıl olur acaba?’’ diye düşündüyseniz bu site size istediğinizi verecektir. Tam olarak olmasa da kafanızdaki soru işaretlerinin bir kısmını götürecek olan siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve Görüşlerİşinizi Gücünüzü Bıraktıracak 5 İlginç İnternet Site ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.