YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

Nostalji Yaşatacak 5 İnternet Sitesi

 

Nostalji Yaşatacak 5 İnternet Sitesi

Bu listemizde sizleri geçmişte ufak bir gezintiye çıkarıyoruz. Eski oyunların müziklerinden, Facebook geçmişimize kadar birçok anıyı karşımıza çıkaran bu siteler, bizleri geçmiş günlerimize götürüyor.

 •   The Notalgia Machine

  Müzik dinlemeyi seviyorsanız, hele bir de eski yabancı şarkı aşığıysanız bu site tam size göre. The Notalgia Machine sayesinde 1960 yılına kadar geriye dönerek 2013 yılına kadar olan popüler şarkıları dinleyebiliyorsunuz. Müzikleri Youtube üzerinden sunan sitenin nostaljik müzik severlerin vazgeçilmezi olacağını belirtelim. Burada bulunan bağlantıdansiteye ulaşabilirsiniz. 

 •   Eski Oyun Müzikleri

  İçerisinde Nintendo 64'ten, NES oyunlarına kadar birçok oyun müziğinin bulunduğu bir site burası. Burada bulunan adresten ulaşabileceğiniz sitede arama kısmı da bulunuyor. Atari oyunlarının müziklerini özleyenleri NES kısmına bekleriz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

 •   Eski Televizyon Programları

  Adı üzerinde olduğu gibi 90'lar ile 70'ler arasında severek izlenen televizyon şovlarını karşımıza çıkaran sitenin tek dezavantajı yabancı diziler barındırması. Yani bu sitelerde "Mahallenin Muhtarları, Bizimkiler, Sıdıka" gibi efsane Türk dizilerini izleyemiyoruz. Ancak yine de ülkemizde de yayınlanmış  Sabrina, Bizim Ev gibi dizileri bünyesinde barındırıyor. 90'lar için buraya, 80'ler için buraya, 70'ler için buraya tıklayabilirsiniz.

 •   Skifree.js

  İnsanları Windows 3.1 işletim sisteminde, kendine bağımlı hale getiren SkiFree oyununu oynayabildiğimiz bir site burası. Tabi o zamanlar ortada delirebileceğimiz bir Flappy Bird veya AA yokken bizi delirtmesi için SkiFree oynuyorduk. 1991 yılında yayınlanan bu oyunun ayrıca GameBoy Color ve Macintosh ortamına da gelmiş olduğunu belirtelim. Oyunu oynamak için sizi böyle alalım.

 •   Facebook Geçmişten Bugün

  İlk kurulduğu günden bu yana 11 yıl geçen Facebook'ta birçoğumuzun bilmediği "Geçmişten Bugün" özelliği bulunuyor. Kullanıcılar Facebook açtıktan sonraki herhangi bir gün ne paylaştığını bu özellik sayesinde tekrar görebiliyor. Yeni çıkan bu özelliğe yoğun ilgi olmasına rağmen henüz herkese açık olmadığını hatırlatmakta fayda var. "On This Day" adı altında sunulan özelliğin geçmişi hatırlamak adına güzel bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve GörüşlerNostalji Yaşatacak 5 İnternet Sitesi ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.