YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

WhatsApp Üzerinden Yapılan Trafik Şikayetlerinde Ceza Yağdı!

 

WhatsApp Üzerinden Yapılan Trafik Şikayetlerinde Ceza Yağdı!

Kullanım alanını mesajlaşmak alanının dışına çıkarmaya başlayan WhatsApp, trafik cezalarının kesilmesinde önemli bir yere sahip olmaya başladı.

Akıllı telefonu bulunan herkeste mutlaka olan uygulamalar arasında yer alan WhatsApp, artık mesajlaşma alanından çıkarak hayatımızın farklı alanlarında da kullanılmaya başlandı. Daha önce İstanbul’da hayata geçirilen bu sistem sayesinde İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürü Mesut Gezer, iki günde toplam 900 sürücüye ceza kesildiğini belirtmişti. Yalnızca radarın ya da trafik polislerinin bulunduğu yerde trafik kurallarına uyan şoförler için harika bir sistem olduğunu düşündüğüm bu yöntem, Kayseri’de de oldukça işer yaramış.

Yaklaşık iki ay önce uygulamaya konulan ‘WhatsApp’tan şikayet’ kanalı sayesinde toplam 413sürücüye ceza kesildi. Trafik kazalarını azaltmak için bazı kuruluşların katkı ve destekleri sayesinde yeni tedbirler aldıklarını belirten Kayseri Valisi Orhan Düzgün, "Kış lastiği uygulaması, elektronik denetim sistemleri teknolojisi gibi uygulamalar, vatandaşlarımızın trafikte daha güvenli ve huzurlu seyretmesini sağlamak bakımından bugünkü gündemimizde" dedi.

Trafik Denetleme Şube Müdürü Abdullah Dede ise bu sistemi iki ay önce hayata geçirdiklerini, akıllıtelefon üzerinden gönderilen fotoğraf ve video yoluyla birçok ihbarda bulunulduğunu belirterek vatandaşların bu sisteme ilgisinin çok fazla olduğunu söyledi. İki ayda toplam 1071 ihbar geldiğini ve bunlardan 413 tanesine işlem yaptıklarını belirten Dede, geri kalan şikayetlerle ilgili kanıtların yetersiz olduğu gerekçesiyle işlem görmeyi uygun görmediklerini söyledi

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve GörüşlerWhatsApp Üzerinden Yapılan Trafik Şikayetlerinde Ceza Yağdı! ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.