YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

Mark Zuckerberg Servetinin %99'unu Bağışlıyor!

 

Mark Zuckerberg Servetinin %99'unu Bağışlıyor!

Mark Zuckerberg Servetinin %99'unu Bağışlıyor!

Zuckerberg çifti sonunda ebeveyn olmanın mutluğunu yaşadı. Kızlarına kavuşan çift, yaptıkları açıklamada servetlerinin %99'unu bağışlayacaklarını duyurdu.

Ve sonunda beklenen oldu. Facebook'un kurucusu veCEO'su olan Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla artık birer ebeveyn. Bir süredir çocuk bekleyen çift, kızları Max'e sonunda kavuştular.

Kendi Facebook profilinden ''kızımıza mektup'' adlı bir gönderi paylaşan Zuckerberg, hem yeni doğan çocuğu hakkında duygularını dile getirmeye çalıştı, hem de eşi ile birlikte aldıkları oldukça önemli bir kararın duyurusunu gerçekleştirdi.Gerek şirketi aracılığıyla, gerekse bireysel olarak yaptığı bağışlar ile adından sıkça söz ettiren Zuckerberg, eşi ile birlikte 2009 yılında kurduğu Chan Zuckerberg Initiative ile de bu bağış işini kapsamlı şekilde yürütmekte. Şimdi ise ilk çocuklarına kavuşmanın heyecanını yaşayan çift, oldukça örnek bir davranışa imza atarak önemli bir karar aldılar. 

Kızı için yazdığı mektupta bizzat Zuckerberg tarafından belirtilen karara göre çift, Facebook hisselerinin %99'unu bağışlayacaklar. Ki bu %99'luk hisse 45 milyar dolar civarında bir miktar demek. Tabii bu bağış bir gecede gerçekleşmeyecek. ''Yaşam boyu'' olacak bu bağış, sürekli olarak gerekli yerlere de yardımın ulaşmasında büyük önem taşımakta.

Chan Zuckerberg Initiative, iki önemli alana odaklanmakta; insanın sahip olduğu potansiyelin geliştirilmesi ve eşitliğin sağlanması. Zuckerberg yaptığı açıklamada amacının hastalıkların tedavisinde yardımcı olmak, çevreyi temizlemek ve girişimciliği geliştirmek gibi gayeler olduğunu söylemekte. 

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve GörüşlerMark Zuckerberg Servetinin %99'unu Bağışlıyor! ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.