YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

Web Siteniz Kaç Saniyede Açılıyor?

 

Web Siteniz Kaç Saniyede Açılıyor?

Web Siteniz Kaç Saniyede Açılıyor?

Web sitesi geliştirirken sadece görselliğe değil, aynı zamanda açılma hızına da dikkat etmeniz gerekiyor. Peki sitenizin kaç saniyede açıldığını öğrenmek ister misiniz?

Web sitenizi ziyaret edenlerin arayacağı en önemli özellikler görsellik,kullanım kolaylığı ve açılış süresidir. Çoğu kullanıcı beş saniyeden fazla sürede açılmayan web sitelerini ziyaret etmekten vazgeçmektedir. Dolayısıyla eğer görseli başarılı bir web siteniz varsa, dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da optimizasyon.

Sitenizin ne kadar hızlı açıldığını kontrol etmek için web sitenize girdikten sonra sürekli F5'e basıp kronometrenizi çalıştırabilirsiniz. Tabii bu en ilkelve en saçma yöntem. Daha akıllı bir çözüm arayanlar http://tools.pingdom.com/fpt/  adresine girip testin otomatik yapılmasını sağlayabilir.

Sitenizin url sini yapıştırıp test now dediğinizde sitenizin hızı 

 ila 5 saniye arasında ise normal 5 ila 10 saniye arasında ise ağır sayılabilcek, 10 üstü ise web sitenizde bir problem var demektir.Sorun birden fazla nedenden kaynaklanabilir hosting sağlayacınızın performansından,Site sqllerinizin fazlalığından veya çalışma süreleirnden veya resim boyutlarınız aşırı büyük olmasından kaynaklanabilir.

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve GörüşlerWeb Siteniz Kaç Saniyede Açılıyor? ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.