YARDIM BAYİ GİRİŞİ

 

Responsive Web Tasarım Nedir ?

 

Responsive Web Tasarım Nedir ?

Responsive Web Tasarım Nedir ?

Responsive (mobil cihazlara duyarlı) tasarımlar ve kodlama yapısı her tür mobil cihazın görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuz ve okunaklı şekilde görüntülenmesini sağlarlar ve kullanışlıdırlar.

Responsive olarak adlandırılan web tasarım tarzı son yıllarda giderek popüler hale gelmiş ve neredeyse olmazsa olmaz diyeceğimiz bir önem kazanmıştır. Bunun sebebi ise günümüzde giderek artan mobil cihazların kullanımının artış göstermesi ve insanların aramalarını, web sitesi görüntülemelerini bu araçlar üzerinden yapmaya meyillenmesidir.

 

Mobil uyumlu bir web sitesi hazırlayabilmek için güncel web yazılım dilleri olan HTML5 vs CSS3 kodlama yapısından faydalıldığı gibi grid tasarım kullanılmasında büyük önem vardır. Bu tasarım ve yazılım bilgilerine hakim olmak, web sitesini oluştururken bunları birlikte harmanlamak, çalışmanın bitiminde oluşturduğunuz iş için en verimli performansı sağlayacaktır. Yayına alınan web sitesi; masaüstü bilgisayarlarda büyük bir alanda görüntülendiği, okunaklı olduğu gibi; tablet bilgisayarlar ve mobil telefonlarda bile okunaklı bir biçimde görüntülenecek, web sitesini ziyaret eden kullanıcı açısından kullanım memnuniyetine ve web sayfanızda uzun süreler geçirmesine sebep olacaktır. Bütün bunların sonucunda ise web kullanıcısına diğer bir deyişle potansiyel müşteri adayınıza kendinizi daha iyi tanıtma imkaanına vakıf olmuş olacaksınız.

Kod8 - Mobil Uyumlu Hazır Web Sitesi

Yorum ve Görüşler

 • sizden aldığımız siteler google da en üst sırada çıkar mı ?

  — hakan özalp
  • Kod8 Cevabı

   Merhaba Hakan Bey; Kod8 Hazır Site paketlerinin tamam seo uyumludur.

   Sitelerimizde arama motorlarına gönderilmek üzere otomatik olarak hazırlanmış sitemaplar bulunmaktadır.Tüm Detay ve ürün sayfalarınızın url leri 404 seo sistemi ile oluşturulmuştur.Ama her kelimede ilk sayfada veya ilk sırada çıkmanız sitenizin yaşına ve rakipleriniz ile olan seo  rekabetene dayalıdır, bunun için için profosyonel bir yardım almanız gereklidir.Kod8 Destek Ekibi ile iletişime geçerseniz seo ve sitenizin üst sıraralara çıkması konusunda daha net bir bilgi alabilirsiniz.

    

    Responsive Web Tasarım Nedir ? ile ilgili soru ve yorumlarınızı bekliyoruz.
Yorumlarınızda e-postanız ve telefon numaranız yayınlanmayacaktır.
Sadece isteğiniz halinde iletişim için kullanılacaktır.